Yazarlar

Bülent Ata
1972 Çankırı doğumlu. Ankara Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. Şiir ve öyküleri; Varlık, Dergah, Kırklar, Kaşgar, Yedi İklim, Merdiven Şiir, Notos Öykü, Karagöz, İtibar, Semerkand ve Mostar gibi dergilerde yayınlandı. Çocuk edebiyatı alanında yayınlanan özgün eserleri ile tanındı. Atlar Geliyor, adlı eseri ile 2011 yılı Türkiye Yazarlar Birliği Çocuk Edebiyatı ödülünü almıştır.
Evli ve iki çocuk babası olan Bülent Ata halen TRT kurumunda görev yapmaktadır.

 

Fatih Erdoğan
Türkiye’de çocuk edebiyatının öncü isimlerinden biri olan Fatih Erdoğan, 23 Nisan 1954 yılında İzmir’de doğdu. Kültür Koleji’ni ve Robert Kolej’i bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1980 yılında, Türkiye’de sadece çocuklar için kitap yapan ilk yayınevi olan Mavibulut Yayınları’nı kurdu. Aynı yıl, ilk kitabı “Pan ve Çiçeği” ile Kütüphaneciler Derneği tarafından düzenlenen Resimli Kitap Yarışması’nda birincilik ödülünü aldı. O günden beri çocuklara yönelik çok sayıda kitap yazdı, resimledi, çevirdi ve editörlüğünü yaptı. Yazdığı 64 adet kitap bugüne dek 800.000’den fazla sattı.

 

Melike Günyüz
1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.
Halen Sedir Yayın Grubunda genel yayın yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Akademik çalışmalarını özellikle yayıncılık ve çocuk edebiyatı üzerinde devam ettirmektedir. Yirminin üzerinde yayınlanmış masal kitabı bulunmaktadır. Özellikle geniş bir kadro ile hazırladığı İlköğretim 1- 8 Türkçe Ders Kitapları birçok açıdan örnek bir çalışma olarak literatürde yer aldı. Okul öncesi dönemde ve okul çağında çocuklarda okuma kültürünü geliştirmek amacıyla ebeveyn ve eğitimci seminerleri vermektedir.

 

Zeynep Sevde
1983’te İstanbul’da doğdu. İlk masalını ilkokul ikinci sınıftayken yazdı. Babası yazdığı masalı o kadar beğendi ki daktilosunda temize çekip evin başköşesine astı. O gün yazar olmaya karar verdi. Kitaplar kadar sevdiği bir başka şey de bilimdi. Yıldızlardan atomlara kadar dünyanın muhteşem bir masal olduğuna inanıyordu. Bu yüzden Yıldız Teknik Üniversitesi’nde fizik okudu. 2002’de bilim teknik editörü olarak iş hayatına girdi. Artık kitapların kamera arkasında yerini almıştı. Birçok dergi, gazete ve yayınevinde editör, çevirmen, muhabir, yayın yönetmeni olarak çalıştı. 2007 yılında çocuk kitapları ve dergileri üreten Taze Kitap’ı kurdu. 6 kitaptan oluşan Meraklı Uğur ve 3 kitaptan oluşan Süper Defter serilerini yazdı. Hâlâ‚ Taze Kitap’taki kütüphanesinde her gün masal okuyor, yazıyor ve anlatıyor.

 

Hakan Çekinkaya
Müzisyenin dokuz yaşıyla, darbuka çalarak başlayan serüveni; birçok ünlü sanatçı ve gruplarda eşlik müzisyenliğine kadar uzanırken, yine birçok sanatçı ve gurubun da sahnelerinde, albüm çalışmalarında müzisyen/besteci olarak devam etmektedir.
2014 yılında ünlü pianist Hakan Ali Toker ile ortak çalışmalara başlamış ,birlikte bir çok konser veren ikili, H&H Müzik yapım adıyla piyasadaki yerini alan firmada halen faaliyetlerini sürdürmektedir.
Kendisini tanımlarken, “ben onlara hayatımı adadım” diyen sanatçının en belirleyici tarafı ise çocuklara olan düşkünlüğü ve onlara müzik aşılamak için verdiği çabadır.